Nerandate reikiamos įrangos? Susisiekite ir gaukite komercinį pasiūlymą per 24 val.
AUKŠTOS KOKYBĖS PROFESIONALI ĮRANGA
NEMOKAMAS PRISTATYMAS VISOJE LIETUVOJE
MŪSŲ SERVISO KOMANDA KVALIFIKUOTI SPECIALISTAI
IŠSKIRTINIS DĖMESYS MŪSŲ KLIENTAMS
AUDORES > Straipsniai

Kontaktiniai griliai: Kaip išsirinkti?

Kontaktiniai griliai, kuriuos daugelis sieja su itališkais sumuštiniais (paniniais), – vieni dažniausių restoranų, kavinių, kebabinių ir kitų maitinimo įstaigų įrenginių. Jei tokio grilio ieškote ir Jūs, turbūt pastebėjote, kad rinkoje yra įvairių jų rūšių. Profesionalių virtuvių darbuotojai sako, kad svarbiausia, jog maistas grilyje keptų tolygiai, o įranga būtų lengvai valoma ir patikima. Kokios techninės savybės lemia šiuos kriterijus, pasakojame šiame straipsnyje.

KAS YRA KONTAKTINIS GRILIS?

Kontaktinis grilis yra skirtas šildyti, kepti ir skrudinti įvairų maistą: mėsą, žuvį, daržoves, sūrį, duoną ir jau minėtus panini sumuštinius. Jo išskirtinumas – suspaudimo technologija. Stipriai suslėgus, patiekalas iškepa sultingas, o išorė gražiai apskrunda net ir nenaudojant papildomų riebalų. Be šių grilių neapsieina daugelis kavinių, ypač greitojo maisto restoranų, jie dažnai tampa ir kebabinių įranga.

Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ RENKANTIS KONTAKTINĮ GRILĮ?

Kontaktiniai griliai yra įvairių tipų, tad geriausia savąjį rinktis pagal restorano, kuriam vadovaujate, poreikius. Pavyzdžiui, grilio kepimo paviršius gali būti:

  • Lygus. Šie griliai turi didelį kepimo ir kaitinimo plotą, todėl patiekalai ir ingredientai sušyla ypač tolygiai.
  • Rievėtas. Tokie griliai – vieni populiariausių dėl kelių priežasčių. Juose iškeptas maistas yra šiek tiek liesesnis, nes dalis iš patiekalo išsunktų riebalų išbėga pro plokštės rieves. Taip pat tokiomis plokštėmis suspausti patiekalai išsiskiria išvaizda, nes ant jų matyti grilio rievės įspaudai.
  • Mišrus. Taip vadiname grilius, kurių apačioje dažniausiai naudojama plokščia, o viršuje – rievėta plokštė. Kai jos skirtingos, užtikrinamas tolygus temperatūrų pasiskirstymas, kepimo greitis, o ant patiekalo lieka grilio žymės. Kai kurie kontaktiniai griliai turi keičiamas plokšteles, tad kepdami įvairius patiekalus, galite naudoti skirtingas jų kombinacijas.

Kadangi plokštės tiesiogiai kontaktuoja su maistu, svarbu įvertinti medžiagų, iš kurių jos pagamintos, saugumą ir savybes. Taip užtikrinsite, kad dažnai naudojamas grilis ilgai išliks patikimu profesionalios virtuvės darbo įrankiu.

Grilių plokštės dažniausiai būna pagamintos iš:

  • Ketaus. Šios medžiagos privalumas – kuo ilgiau ir dažniau ji naudojama, tuo geresnis maisto ruošimo rezultatas. Ketaus plokštės įšyla kiek lėčiau ir pačioje naudojimo pradžioje reikalauja paruošimo. Vis dėlto, jei grilį planuojate naudoti labai dažnai, toks pasirinkimas tikrai pasiteisins.
  • Keraminės dangos. Keramika yra lengvai prižiūrima, slidi, atspari aukštai temperatūrai, o taip pat – nesvyla ir yra labai patogi naudoti. Dėl to griliai su keramine danga yra šiek tiek brangesni, bet ilgaamžiai ir kokybiški.
  • Aliuminio. Kontaktinis grilis su aliuminio plokštėmis yra puikus pasirinkimas, jei jis nebus pagrindinis profesionalios virtuvės įrenginys. Šio grilio privalumas – labai greitai įkaistanti plokštė, kuri padės maistą pašildyti akimirksniu.

KOKIOS YRA NAUDINGIAUSIOS GRILIŲ FUNKCIJOS?

Paminėjome bene svarbiausias kontaktinių grilių ypatybes, o dabar kviečiame susipažinti su papildomomis jo funkcijomis. Kai kurios iš jų gali būti nepakeičiamos Jūsų profesionalios virtuvės darbe. Prieš perkant grilį rekomenduojame pasidomėti:

  • Galia. Kuo galingesnis grilis, tuo greičiau įkais ir paruoš maistą.
  • Dydžiu. Griliai yra viengubi ir dvigubi. Dvigubame grilyje vienu metu galėsite pašildyti ir (ar) iškepti daugiau skirtingų patiekalų.
  • Laikmačio funkcija. Laikmatis padės kontroliuoti, kiek laiko kepamas maistas, ir taip užtikrinti, kad kaskart jį iškepti pavyks idealiai.
  • Riebalams ir kepimo likučiams skirtu padėklu. Beveik visi kontaktiniai griliai turi specialią tarą, į kurią subėga iš maisto išsunkiami riebalai. Atkreipkite dėmesį, iš kokios ji medžiagos, ar pakankamai talpi, ar nusiima riebalų apsaugos sluoksnis ir kaip jis lengvai plausis.
  • Energiją tausojančiu režimu. Jis naudingas tada, kai grilio visiškai išjungti nesinori, tačiau laikyti įjungtą pilnu pajėgumu taip pat nereikia.
  • Termostatu. Kontaktinių grilių kaitinimo temperatūra svyruoja nuo 0 °C iki 300 °C. Jei naudojate dvigubą kontaktinį grilį, kiekvienas jų turės atskirą termostatą. Rekomenduojame pasidomėti, ar grilyje yra automatinio temperatūros nustatymo funkcija.
  • Valymu. Atkreipkite dėmesį, ar bus paprasta pasirūpinti šio grilio higiena, ar plokštelės išsiima ir ar jas galima plauti indaplovėje. Taip pat galite iš anksto pasidomėti, ar įrangai plauti tiks kepimo kamerų ir grilių valymo priemonė, o šveisti – grilio grandiklis.

KOKIŲ GAMINTOJŲ VIRTUVĖS ĮRENGINIAI YRA PATIKIMIAUSI?

Kokybiška restorano ar kavinės įranga taupo darbuotojų laiką ir padeda džiuginti klientus. Kad visi virtuvės įrenginiai dirbtų be priekaištų, mes rekomenduojame pasitikėti garsių pasaulio gamintojų, tokių kaip „Bartscher“, „Silex“, „Fimar“, „POTIS“ ar „Neumärker“ profesionalia virtuvės įranga.

O jei savo restorane ar kavinėje planuojate turėti daugiau grilyje gaminamų patiekalų, kviečiame pasidairyti po AUDORES asortimentą, kuriame – lavos akmenų griliai, anglies griliai, kebabų griliai, griliai su stovu, dešrelių kepimo griliai ir kiti maisto šildymo įrenginiai.

Kontaktiniai griliai