Nerandate reikiamos įrangos? Susisiekite ir gaukite komercinį pasiūlymą per 24 val.
AUKŠTOS KOKYBĖS PROFESIONALI ĮRANGA
NEMOKAMAS PRISTATYMAS VISOJE LIETUVOJE
MŪSŲ SERVISO KOMANDA KVALIFIKUOTI SPECIALISTAI
IŠSKIRTINIS DĖMESYS MŪSŲ KLIENTAMS
AUDORES > Straipsniai

Nuo 2020 – nauji reikalavimai šaldymo įrenginiams

Planuojate įsigyti naują šaldiklį ar kitą šaldymo įrenginį restoranui, kavinei, o gal parduotuvei? Profesionalia restoranų įranga prekiaujanti Audores primena, kad nuo 2020 m. sausio 1 dienos Europos Sąjungoje įsigali naujas F-dujų reglamentas, pagal kurį visi šaldymo sistemų operatoriai turės pasiruošti nemažam pokyčiui – didelė dalis šaldymo agentų (freonų), naudojamų šaldikliuose ar šaldymo kamerose, nebeatitiks naujųjų ES standartų. Toks sprendimas priimtas siekiant sumažinti fluorintų dujų sukeliamą šiltnamio efektą ir prisidėti taupant elektros energiją.

Šaldiklių gamyboje naudojamos fluorintos šiltnamio efektą sukeliančios dujos – tai hidrofluorangliavandeniliai (HFCs).

Audores pabrėžia, kad pereiti prie naujus reikalavimus atitinkančių šaldymo įrenginių viešojo maitinimo įstaigos privalės palaipsniui. Klimatui ypač kenkiantys šaldymo agentai visiškai uždrausti bus nuo 2030-ųjų. Tačiau įsigyti aplinkosaugos aplinkos taršos ir energetinio taupumo reikalavimus atitinkančius prietaisus galima jau dabar – taip ne tik prisidedant prie tvarios ateities kūrimo, bet ir gerokai sumažinant eksploatavimo išlaidas.

Į KĄ ATSIŽVELGTI?

Audores specialistai pataria rinktis pasaulyje gerai žinomų, patikimų gamintojų, tokių kaip ASBER ar NOVAMETA, šaldymo įrenginius. Šios šaldymo sistemos jau paruoštos ir atitinka ES F-dujų reglamentą, todėl bus tinkamos naudoti ir ateityje, Įsigydami minėtą profesionalioms virtuvėms skirtą įrangą, būsite tikri, kad ji ne tik atitinka griežčiasius kokybės, higienos ir saugos reikalavimus, yra patrauklaus dizaino, ypač patogiai valdoma, išlieka ilgaamžė intensyviai naudojant, bet ir atitinka aukščiausius aplinkosaugos, aplinkos taršos ir energetinio taupumo reikalavimus.

KIEK SUTAUPYSIME?

Naujausius reikalavimus atitinkantys šaldymo įrenginiai ženkliai sumažins eksploatavimo išlaidas ir užtikrins modernų likutinės šilumos panaudojimą. Pasak Audores specialistų, dirbdami tuo pačiu efektyvumu šaldymo įrenginiai nuo šiol sunaudos net per pusę mažiau elektros energijos (nuo 350-400 iki 170-180 kWh per metus).

Perėjus prie labiau energiją taupančių šaldymo prietaisų, vidutiniškai bus galima sutaupyti iki 200 eurų per vieno įrenginio „gyvavimo” ir naudojimo laiką. Efektyvesni šaldymo įrenginiai taip pat leis Europai sutaupyti iki 9,6 TWh elektros energijos per metus (šis skaičius yra artimas metiniam buitinės elektros energijos suvartojimui Lietuvoje) ir užkirs kelią maždaug 3,1 milijono tonų CO2 išmetimui kasmet.

SVARBŪS ŠALDYMO AGENTO DRAUDIMAI NUO 2020-ŲJŲ

Jei detaliau, dalinai halogeninti ir fluorinti HFC šaldymo agentai, tokie kaip R404A, negalės būti parduodami nuo 2020 m., o nuo 2022 m. – ir R134a. Nuo tada naujuose prietaisuose galės būti įrengti tik šaldymo agentai su mažesne nei 2500 VAP verte. Jau veikiantys prietaisai galės būti atnaujinami su įstatymus atitinkančiais šaldymo agentais, tačiau jų kaina jau smarkiai auga, taip pat kyla grėsmė, kad ateityje normos dar labiau sugriežtės.